Jeleniogórskie tereny podmiejskie zdobywają klientów

podmiejskie osiedleKupno domu czy mieszkania to często decyzja na całe życie. Na przestrzeni lat czynniki, którymi kierujemy się przy poszukiwaniach ulegają drastycznej zmianie. Nie interesują nas już obiekty znajdujące się w centrum. Takie domy i mieszkania odstraszają głównie ceną i hałaśliwą okolicą. Co raz częściej uciekamy więc od zgiełku dużych miast, wybierając tym samym tańsze nieruchomości, znajdujące się na terenach podmiejskich. Takie rozwiązanie przedstawiają na przykład powstające w Jeleniej Górze nieruchomości Ogrody Paulinum.

Jelenia Góra, ze względu na swoje atrakcyjne położenie i długą, sięgającą trzynastego wieku historię, przyciąga polskich i zagranicznych turystów przez cały rok. Dolnośląskie miasto, między innymi dzięki środkom unijnym, poddaje swoje zabytki zbawiennej oraz niezbędnej rewitalizacji. Dbałość o istniejące już w mieście historyczne elementy architektoniczne zaowocowało jego popularnością. Na szczególną uwagę zasługuje, jedna z nmediaaetasękniejszych w Polsce, jeleniogórska starówka. Duże zainteresowanie ze strony przyjezdnych sprawia, że – szczególnie w sezonie – miasto staje się bardzo głośne i zatłoczone. Oprócz troski o zabytkowe obiekty, miasto stara się więc przedstawiać także propozycje nowych, podmiejskich osiedli dla stałych i przyszłych mieszkańców Dolnego Śląska. Jedną z takich propozycji są nieruchomości Ogrody Paulinum. Inwestorem realizującym projekt jest spółka Poznańskie Przedsiębiorstwo Budowlane. Poznańska firma, stawiająca dopiero pierwsze kroki na rynku nieruchomości prywatnych, może pochwalić się niemałym zainteresowaniem, nie tylko ze strony mieszkańców Jeleniej Góry.

SĄSIEDZTWO FLORY I FAUNY

Położone w malowniczej Kotlinie Jeleniogórskiej miasto, przyzwyczajone jest do naturalnej obecności przyrody i urzekających widoków. Natura towarzyszy nawet tym mieszkańcom, którzy swoje domy mają w sercu miasta. Ich oczekiwania są proste: nowopowstające osiedla nie mogą zaburzać panującego porządku i niszczyć naturalnego piękna otoczenia. Nie lada wyzwaniem okazał się więc projekt osiedla mającego znaleźć się w centrum Parku Paulinum, jednej z najbardziej rekreacyjnych i reprezentatywnych części miasta. Realizacją zajęło się wspomniane Poznańskie Przedsiębiorstwo Budowlane. Obawy były o tyle większe, że poznańska firma od lat swoje działania skupiała tylko w obrębie nieruchomości komercyjnych. Jak się niedługo później okazało, był to strach bezpodstawny. Dowody? Znikające – niczym świeże bułeczki – nieruchomości Ogrody Paulinum, znajdujące się dodatkowo przy prowadzącej do centrum, ulicy Nowowiejskiego.

ZRÓŻNICOWANA I CIEKAWA OFERTA

Niewielkie i przytulne osiedle składa się obecnie z budynków A i B. Dwa wciąż pozostają w budowie. W maju ubiegłego roku sprzedano wszystkie mieszkania w pierwszym obiekcie. W budynku B pozostało jeszcze kilka wolnych lokali mieszkalnych. Większość z nich posiada balkony lub tarasy. Szczególnie interesujące wydają się nieruchomości Ogrody Paulinum umieszczone na parterze. Niektóre z nich mają bowiem małe, przydomowe ogródki, w których swoje hobby mogą doskonalić nawet nieprofesjonalni ogrodnicy. Pozostałe obiekty, te na wyższych kondygnacjach, w większości posiadają balkony lub obszerne tarasy. Mieszkania wchodzące w skład osiedla to zarówno nieduże kawalerki, jak i przestrzenne apartamenty. Przeznaczone są więc zarówno dla osób samotnych, młodych par, a także wielodzietnych rodzin. Skąd jednak tak żywe zainteresowanie ze strony klientów? Odpowiedź jest prosta. Przy budowie obiektów kierowano się przede wszystkim potrzebami potencjalnych mieszkańców. Osiedle zostało w całości dostosowane do potrzeb przyszłych klientów. Wydaje się zatem, że jeśli chodzi o mieszkania Jelenia Góra to wspaniała oferta dla niezdecydowanych klientów oraz dla tych, którzy pragną po powrocie z pracy odpocząć w otoczeniu pięknej przyrody.

DOSKONAŁA LOKALIZACJA

Na atrakcyjność obiektów ma więc wpływ głównie lokalizacja. Nieruchomość Ogrody Paulinum powstaje z dala od zgiełku, bądź co bądź czwartego pod względem wielkości, miasta na Dolnym Śląsku. Z drugiej strony, odległość od centrum wynosi zaledwie dwa kilometry, a dobra droga dojazdowa zapewnia możliwość szybkiego przemieszczenia. W samym zaś sąsiedztwie osiedla znajduje się przepiękny Park Paulinum. Dla miłośników zieleni i świeżego powietrza taka okolica wydaje się być niezastąpiona. Wybudowany nieopodal plac zabaw ma służyć najmłodszym mieszkańcom. Posiadanie mieszkania w takim miejscu daje wiele możliwości, głównie rekreacyjnych. Ponadto – oprócz miejsc parkingowych – podziemne kondygnacje zapewniają mieszkańcom miejsca garażowe. Nieruchomości Ogrody Paulinum położone są więc w dogodnym położeniu, z którego szybko i bezproblemowo można dostać się do centrum Jeleniej Góry.bańka mydlana

SPEŁNIANIE OCZEKIWAŃ MIESZKAŃCÓW

Projekt osiedla w Jeleniej Górze zakłada połączenie funkcjonalności z panującym dookoła ładem. Stonowane kolory budynków – głównie brązy – doskonale współpracują z otaczającą osiedle zielenią (zarówno tą znajdującą się przy budynkach, jak i z nieokiełznaną przyrodą nieco dalej w parku). Latem na przystrzyżonych trawnikach pojawiają się wielobarwne, dodające uroku kwiaty. Teren jest zadbany i dobrze oświetlony. Nieruchomości Ogrody Paulinum szybko stają się perełką jeleniogórskiego parku. Stanowią przede wszystkim azyl dla mieszkańców. Ci z kolei nie próbują ingerować w otaczające środowisko. Harmonijne osiedle w niewytłumaczalny sposób współpracuje z pewną – słusznie nienaruszoną – dzikością ogrodu Paulinum. Obiekty takie jak nieruchomości Ogrodów Paulinum powstają dziś w rekordowym tempie i w rekordowej ilości. Ich liczba niewątpliwie wskazuje na zapotrzebowanie tego typu mieszkań czy osiedli. Codzienne życie na ogół nie pozwala nam zatrzymać się na chwilę i odpocząć. Nic więc dziwnego, że od naszego przyszłego domu czy mieszkania oczekujemy dziś odrobiny spokoju i relaksu. A tego ostatniego, z całą pewnością, możemy spodziewać się po cichym, podmiejskim osiedlu, jakim na pewno są nieruchomości Ogrody Paulinum w Jeleniej Górze.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!