Jak szybko i tanio kupić mieszkanie

 

Posiadanie własnego mieszkania to marzenie milionów ludzi. Często na drodze do realizacji tego planu staje jednak wiele przeszkód,  z którymi przychodzi się zmierzyć. Wysokie koszty zakupu własnego mieszkania, problemy z przyznaniem kredytu, ukryte „kruczki” w umowach sprzedaży, dobrze zakamuflowane wady nowego lokum – to tylko niektóre z kłód rzucanych przez los osobom chcącym znaleźć własne cztery kąty.  Jak się przed nimi ustrzec i wyjść z tego starcia zwycięsko?

Pomysł, a realizacja

Żyjemy w wysoko technologicznym świecie, dlatego też poszukiwania nowego mieszkania rozpoczynamy od przeglądania specjalnie przygotowanych pod ten cel stron internetowych. Sieć daje nam obecnie wiele możliwości. Dzięki niej mamy bowiem stały dostęp do najświeższych informacji nie tylko ze świata, ale również z interesującej nas dziedziny. W tym przypadku mowa oczywiście o nowinkach z rynku sprzedaży czy zakupu nowych mieszkań. Za pomocą Internetu wyszukujemy najnowsze ogłoszenia, dzięki którym możemy wytypować atrakcyjne dla nas lokum. Gazety częstokrotnie nie radziły sobie z taką notoryczną aktualizacją. Od chwili złożenia ogłoszenia do momentu jego publikacji na łamach żurnalu mijało sporo czasu, co wiązało się niejednokrotnie z tym, że dany anons był już nieaktualny. W przypadku Internetu sprawa nie jest już tak skomplikowana. Ogłoszenie zostaje automatycznie zamieszczone na stronie przez co ma się stały dostęp do najnowszych ofert sprzedaży mieszkania. Przeglądając oferty warto wybrać ich kilka. Dzięki temu będziemy mogli porównać warunki, cenę, stan czy lokalizację mieszkania i wybrać najkorzystniejszy dla nas anons. 

Na co warto zwrócić uwagę...

Szukając odpowiedniego dla siebie mieszkania warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, które w przyszłości mogą zaoszczędzić nam wielu kłopotów. Istotna jest przede wszystkim lokalizacja danego lokum. Dobrze jest, gdy nasze wymarzone mieszkanie ma swobodny dostęp do wygodnego połączenia komunikacyjnego, okolica jest spokojna i wolna od częstych aktów bandyckich, a w pobliżu znajduje np. sklep lub szkoła. Oglądając przyszłe lokum warto zwrócić także uwagę na rozmieszczenie okien (najlepiej, gdy są one położone od południowego zachodu, co da nam spore natężenie światła słonecznego w mieszkaniu) oraz sam stan techniczny. Właściciele w celu sprzedaży niepotrzebnego im mieszkania mogą bowiem uciekać się do różnych sztuczek, które sprawią wrażenie nieskazitelnego lokum. Intensywny zapach farby w łazience może zatem wzbudzić naszą czujność i dać nam do myślenia czy przed naszym przyjściem na ścianach nie było np. grzyba. Nie dajmy się zwieść również doskonale rozmieszczonym meblom, zdjęciom na półkach czy eleganckiej pościeli w sypialni. Są to bowiem najczęściej stosowane metody, które mają stworzyć iluzję przytulności mieszkania. Decyzję podejmijmy zatem obiektywnie, znajdźmy mocne i słabe strony oglądanego lokum i przełóżmy je do naszych oczekiwań. Tym, co powinno zwrócić również naszą uwagę jest hałas. Jeśli szukamy mieszkania w spokojnej okolicy to lepiej od razy rezygnować z ogłoszeń oferujących nam lokum przy jednej z głównych ulic miasta. Jeśli trafi nam się oferta wspaniałych czterech kątów w idealnej lokalizacji to warto sięgnąć wówczas do planów zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu dowiemy się bowiem czy w niedalekiej przyszłości obok naszego wydawałoby się idealnego mieszkania, nie stanie wkrótce jakaś fabryka.

Pytać, pytać i jeszcze raz...pytać!

Oglądając mieszkanie nie można bać się zadawania pytań. Pamiętajmy, że zainwestowana przez nas wysoka kwota pieniężna ma służyć naszym potrzebom i wymaganiom. Sąsiadów zapytajmy zatem o okolicę, czy są zadowoleni z miejsca, w którym mieszkają. Samego właściciela możesz z kolei śmiało zapytać o wysokość rachunków, co jest jego zdaniem wadą tego lokum, jak przebiega sieć elektryczna czy wodna. Dowiedz się kiedy na dobre będzie można się przeprowadzić a atrakcyjne dla ciebie miejsce i co dokładnie wliczone jest w cenę najmu. Po dokładnym i spokojnym przeanalizowaniu oferty podpisz z właścicielem umowę przedwstępną. Najlepiej, aby była ona sporządzona w formie aktu notarialnego. Daje nam to bowiem większe bezpieczeństwo w kwestii realizacji warunków umowy. Należy jednak pamiętać o tym, że wiąże się ona z pewnymi kosztami. Przy podpisywaniu tego rodzaju umowy należy również wpłacić jakąś zaliczkę lub zadatek.

Mieszkania Poznań

Jeśli chodzi o mieszkania Poznań obfituje w wiele ofert, które mogą zainteresować niejednego potencjalnego nabywcę. Poszukując właściwego dla siebie mieszkania warto kierować się dzielnicą, w której się ono znajduje. Grunwald, Junikowo czy Piątkowo cieszy się zdecydowanie większą renomą niż Jeżyce, Dębiec lub Wilda. Wiąże się to jednak ze zdecydowanie większą ceną mieszkań. Pamiętajmy także o dobrej lokalizacji naszych czterech kątów. Ważne, aby lokum było położone w dobrym miejscu z dogodną komunikacją. Jeśli poruszamy się wyłącznie samochodem sprawdźmy ile czasu zajmuje nam dotarcie do najczęściej odwiedzanych miejsc np. zakładu pracy.  

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

DMC Firewall is a Joomla Security extension!