Odżywki Kerastase

kosmetyki do stylizacji włosówMało która kobieta może się pochwalić idealnie gładkimi włosami, zwłaszcza, że każdego dnia stykamy się z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i prowadzimy intensywny tryb życia, w którym coraz mniej czasu możemy poświęcić na odpowiednią dietę czy spokojne przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych. Każda z nas jest inna, jednak zwykle działamy na przekór naturze, nakręcając na papiloty włosy proste i prostując kręcone. Jako, że uwielbiamy prostownice i używamy ich nawet wtedy, kiedy popularny jest naturalny wygląd, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób je wykorzystujemy.

Nieodpowiednio ustawiona prostownica, zbyt gorąca i zbyt długo trzymana na włosach może sprawić, że zamiast idealnie gładkich i nabłyszczonych pasm uzyskamy przesuszoną i naelektryzowaną fryzurę, którą trudno będzie doprowadzić do pierwotnego, zdrowego stanu. Oczywiście określenie, że prostownice dobrych marek nie niszczą włosów możemy włożyć między bajki, przede wszystkim dlatego, że pasma w kontakcie z niezwykle wysoką temperaturą zawsze będą bardziej wrażliwe i podatne na uszkodzenia. Jedyne, co możemy zrobić, to albo całkowicie zrezygnować z tego typu zabiegów, stawiając na naturalny look, lub też ewentualnie wspierać się kosmetykami mającymi za zadanie chronić fryzury przed wysoką temperaturą. Jako, że opcja numer jeden zwykle nie wchodzi w grę, producenci największych kosmetycznych marek ścigają się w pomysłach na skomponowanie preparatu idealnego, który byłby w stanie stanowić barierę skutecznie zabezpieczającą włosy przed zniszczeniem. Przed przystąpieniem do prostowania dobrze by było przygotować kosmyki na wszelkie zabiegi stylizacyjne, dlatego też nie obędzie się raczej bez mycia porządnym szamponem i nałożenia na końcówki dopasowanej do szamponu odżywki kerastase. Mycie jest zabiegiem podstawowym, dlatego dobrze by było, gdybyśmy nie traktowały go jak zło konieczne czy czynność rutynową. Szampon wypłukuje z włosów wszelkie zanieczyszczenia i przygotowuje je do stosowania kolejnych warstw preparatów, dlatego absolutnie nie powinno się z niego rezygnować. 

szampony do włosów

Dlaczego jednak prostować włosy po myciu? Przede wszystkim dlatego, że takie pasma są nawilżone i mniej narażone na negatywne działanie wysokiej temperatury. Absolutnie jednak nie wolno ich prostować, kiedy fryzura jest mokra czy wilgotna, ponieważ prostownica „pochłonie” wodę pozostawiając włosy zniszczone, dlatego lepiej poczekać, aż wyschną w sposób naturalny, bez używania dodatkowo suszarki. Na długości pasm dobrze rozprowadzić też cement termiczny taki, jak chociażby KERASTASE Resistance Ciment Thermique, który uaktywnia pod wpływem wysokiej temperatury zabezpieczając włosy przed uszkodzeniem.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

DMC Firewall is a Joomla Security extension!