Charakterystyka powierzchni biurowych

Jak powinna wyglądać idealna powierzchnia biurowa? Takie pytanie zadaje sobie każdy właściciel, dla którego liczy się wizerunek firmy w oczach potencjalnego klienta. Nie ma w tym oczywiście niczego dziwnego, ponieważ obok doświadczenia pracowników czy kampanii reklamowych, to właśnie wizerunek spółki stanowi ważny aspekt w jej prawidłowym i efektywnym funkcjonowaniu. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat branża budowlana rozwijała się bardzo prężnie pod kątem budynków biurowych. Wszystko dlatego, że po zmianie ustroju w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia na rynku zapanowała kompletna rewolucja. Nowe marki i spółki krajowe rozwijały się prężnie obok napływających z zachodnioeuropejskich krajów firm i działalności. Kolejne obiekty, w których pomieściłyby się biura były zatem jak najbardziej potrzebne. Tym bardziej, że starsze obiekty często nie nadawały się już do użycia i sukcesywnie wyznaczano je do całkowitej rozbiórki. Nowoczesne biurowce są z kolei chlubą każdego większego miasta w Polsce. Warto wiedzieć, czym się charakteryzują oraz gdzie ich – w razie takiej potrzeby – szukać.

Komfort i bezpieczeństwo

Nowoczesne powierzchnie biurowe są przede wszystkim komfortowe dla pracowników oraz bezpieczne dla wszystkich osób przebywających aktualnie w biurowcu oraz jego bezpośrednim sąsiedztwie. Ergonomiczne stanowiska pracy oraz efektywność wykonywania tej ostatniej jest dla architektów czy inwestorów największym priorytetem. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że w najnowocześniejszych budynkach możemy znaleźć podziemne parkingu (zaoszczędzające miejsce na zewnątrz), innowacyjne windy, kamery, klimatyzację czy idealnie dopasowane oświetlenie wewnętrzne. Jeśli chodzi o nowoczesne powierzchnie biurowe Poznań, Warszawa czy inne duże miasta dysponują największym wyborem na tle innych miejsc w kraju. 

Biura typu open space

Budowane powierzchnie biurowe coraz częściej w swoim pierwotnym kształcie przyjmują wygląd typu open space. Jak sama nazwa nieco sugeruje, taka powierzchnia jest metrażem otwartym, czekającym na indywidualne zaaranżowanie przez wynajmującego. Moda na biura typu open space przyszła do Polski oczywiście z krajów zachodnioeuropejskich i szybko zaczęła cieszyć się popularnością. Warto przy tym zaznaczyć, że nowoczesne biura można w każdej chwili przearanżować, to jest podzielić (za pomocą specjalnych ścianek działowych) jedno pomieszczenie na mniejsze pokoje lub wydzielić kolejną przestrzeń zamkniętą. 

Budowanie wizerunku poprzez najem biura

Estetyczne i praktyczne wnętrza biurowe wpływają nie tylko na ergonomię pracy czy samopoczucie pracowników. Warto podkreślić również fakt, iż sama przestrzeń biura może w dużym stopniu wpłynąć na budowę wizerunku marki czy spółki w oczach potencjalnych i stałych klientów. Obok efektywnej reklamy i dużego doświadczenia, odpowiednie biuro jest ważnym czynnikiem marketingowym każdej prężnie działającej oraz rozwijającej się firmy. 

Nowoczesny biurowiec to w dzisiejszym rozumieniu przede wszystkim innowacyjne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa i komfortu jego użytkowników. Nie wystarczy okazała konstrukcja czy oryginalna elewacja zewnętrzna, choć i na te aspekty architekci podczas projektowania budynku zwracają szczególną uwagę. Jeśli chodzi o charakterystykę powierzchni biurowych, z pewnością warto wspomnieć o biurach typu open space. W ostatnim czasie – niejako na wzór budynków zachodnioeuropejskich – te ostatnie stają się niezwykle popularne i pożądane. Wszystko dlatego, że najemca po wynajęciu określonej przestrzeni może sam decydować o tym, jaki będzie jej kształt ostateczny. Warto pamiętać o tym, że nowoczesne biuro to nie tylko wygoda dla pracowników. Przestrzeń, w której pracujemy niejednokrotnie buduje również nasz wizerunek, a to wpływa z kolei na popularność działalności wśród klientów. Trzeba pamiętać o tym aspekcie szczególnie wtedy, gdy klienci na co dzień odwiedzają siedzibę firmy w jakimś celu (np. w celu spotkania biznesowego, konsultacji, etc.).

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!