Street workout idealny trening na świeżym powietrzu

Pewnie każda z osób, która pragnie zacząć zdrowy tryb życia bazujący na zrównoważonej diecie i ćwiczeniach zadaje sobie pytanie o to, czy rozpocząć ćwiczenia w domu, czy na zewnątrz. Pytanie to wydaje się pytaniem podstawowym, a odpowiedź na nie powinna składać się z odpowiedzi na kilka pomniejszym pytań.

Przede wszystkim warto zapytać się o to, czy należymy do osób początkujących, a może zaawansowanych, po drugie o to, czy lubimy ćwiczyć w samotności, a może w większej grupie? Jeżeli należymy do osób, które cenią sobie ćwiczenia w samotności i dopiero zaczynają swoją przygodę z ćwiczeniami warto rozpocząć ją od ćwiczeń, które szybko nas nie zniechęcą do wszelkiej aktywności. Dobrym pomysłem są więc wszelkie ćwiczenia z hula-hoop, skakanką, a także ćwiczenia aerobikowe. W sieci znajdziemy całe spectrum interesujących zestawów, które zainspirują nas do dbania o własną sylwetkę. Mężczyznom z pewnością jednak bardziej przypadną do gustu treningi funkcjonalne, które pomogą im idealnie wyrzeźbić ciało bez opuszczania domu.

Dla osób, dla których wyjście na zewnątrz nie jest problemem idealną opcją będą spacery nordic walking, a także jazda na rowerze, czy rolkach. Warto zainwestować w basen czy tenisa, wiele form aktywności sprawi, że nie znudzimy się tak szybko uprawianymi sportami. Jeżeli lubimy ćwiczyć na świeżym powietrzu idealną opcją dla nas będzie street workout, czyli trening uliczny oparty na kalistenice, który ćwiczyć możemy na każdym placu zabaw cz siłowni pod chmurkom. Jedyne czego potrzebujemy to motywacja do dalszego rozwoju. Warto zaprosić do ćwiczeń także znajomych, z pewnością będzie nam łatwiej się zmotywować.

Jeżeli ćwiczyliśmy już kiedyś, lecz teraz mieliśmy dłuższą przerwę dobrym pomysłem dla nas będzie rozpoczęcie powrotu do formy od intensywnego treningu crossfit, który przywróci nam utraconą kondycję. Zaletą tego przeprowadzanego w crossfit box treningu jest fakt, że trudno się nim znudzić, ponieważ każdego dnia na ćwiczących czekają inne zestawy ćwiczeń, wymyślane przez profesjonalnego trenera.  

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!