Odwieczny dylemat. Prysznic czy wanna?

Radaway Poznań

Niemalże każdy z nas stanął, bądź dopiero stanie przed podjęciem decyzji, co wybrać do własnej łazienki, prysznic czy wannę? Decyzja nie jest prosta, a zdecydować się na coś trzeba. Radaway Poznań w znacznym stopniu ułatwi podjęcie tej decyzji.

 

Zwolennikom długich, gorących, aromatycznych kąpieli w wannie trudno jest wyobrazić sobie życie bez nich. Do prysznica podchodzą sceptycznie, a kiedy są zmuszeni z niego korzystać traktują to, jak zło konieczne. Czy faktycznie to zło? Wręcz odwrotnie. Poza jedną, wątpliwą, wadą – brakiem możliwości zanurzania się w wannie pełnej wody, prysznic ma praktycznie same zalety. Wątpliwą, gdyż częste, długie kąpiele, zazwyczaj w bardzo ciepłej wodzie, nie przynoszą pozytywnych skutków ani dla zdrowia, ani dla urody. Ciepła woda powoduje, że zamiast się zrelaksować i odprężyć, z łazienki wychodzimy bardziej zmęczeni, niż byliśmy wcześniej. A to dlatego, że ciepła woda podwyższa ciśnienie krwi i przyspiesza bicie serca. Takie kąpiele nie sprzyjają też skórze, gdyż mogą ją znacząco wysuszyć, będzie wyglądała na zmęczoną i zaniedbaną. Oto kilka podstawowych zalet prysznica.

  1. Pogromca brudu. Jedną z najważniejszych, a może właśnie tą najważniejszą zaletą prysznica jest to, że jest on wyjątkowo higieniczny. Podczas gdy korzystając z wanny kąpiemy się z tymi zanieczyszczeniami, których chwieliśmy się pozbyć, prysznic zmywa je szybko i skutecznie.

  2. Zdrowie i uroda. Prysznic zwłaszcza naprzemienny (ciepły-zimny) pobudza krążenie i działa motywująco na przemianę materii. Ujędrnia skórę, więc pomaga w walce z cellulitem. Dodatkowo zwiększa odporność organizmu, dzięki czemu trzymamy choroby na dystans.

  3. Oszczędza czas. Z prysznica można korzystać o każdej porze, w zależności od potrzeby. Nie wymaga on wcześniejszego przygotowania. Nie trzeba czekać, aż napełni się wodą do odpowiedniego miejsca, czego wymaga wanna. Kąpiel zajmuje o wiele więcej czasu niż wzięcie prysznica. Poza tym, prysznice Radaway Poznań charakteryzują się szczególną szczelnością, dzięki czemu nie musimy tracić czasu i energii, na sprzątanie rozchlapanej wody, tak jak zazwyczaj dzieje się w przypadku wanien.

  4. Ekologiczny i oszczędny. Prysznic pomaga w dbaniu o środowisko. Korzystanie z niego wiąże się z duża oszczędnością wody, pod warunkiem, że kąpiele nie trwają zbyt długo. Prysznic nie tylko dba o środowisko, ale także o nasze portfele. Mniej wody = mniejsze koszty. Warto wdrożyć w branie prysznica takie zasady, jak np. krótsze kąpiele, niższa temperatura wody, mniejszy strumień.

  5. Wszędzie się zmieści. Prysznic nie wymaga dużej powierzchni. Zmieści się nawet w małej łazience i nie zaburzy jej proporcji. Podczas gdy wanna może sprawić, że łazienka będzie wyglądała na ciasną i zagraconą.

  6. Funkcjonalny. Sprawdzi się zarówno w przypadku dzieci, osób dorosłych, starszych i chorych. Łatwy dostęp do kabiny jest szczególnie ważny dla tych ostatnich. Prysznic zapewni czystość wszystkim członkom rodziny, również tym czworonożnym. O wiele łatwiejsza i komfortowa będzie kąpiel pupila pod prysznicem.

To tylko kilka najważniejszych zalet, posiadania w domu prysznica. Radaway Poznań w swojej ofercie posiada modele funkcjonalne, nowoczesne i wyrafinowane. Dzięki nim prysznic może być jeszcze przyjemniejszy.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!