Wybieramy okna dachowe

okna Fakro

Wybór okien dachowych nie należy do najłatwiejszych. Nie każdy musi bowiem być rozeznany w tym temacie. Nie ma co się oszukiwać - większość z nas nie ma pojęcia o oknach dachowych. Research zaczyna się dopiero wtedy, kiedy przychodzi nam wybrać konkretny model. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów, kształtów, kolorów, rozmiarów, jak z tej całej masy wybrać to, co powinniśmy czyli takie okno, które posłuży nam przez wiele lat? Warto postawić na okna Fakro.

Fakro jest firmą, która swoją pozycję kształtuje już od 1991 roku. Robi to doskonale, gdyż dziś może posczycić się pozycją wicelidera na światowym rynku okien dachowych. Przejdźmy zatem do opisu konkretnych modeli. Mamy nadzieję, że choć w odrobinę pomoże Ci to w wyborze okien do Twojego poddasza.

1. Uchylno-obrotowe okna Fakro preSelect. Jest to idealna opcja dla osób, które poszukują okna z dwojakim otwieraniem. Otóż możliwe jest tutaj uchylne, jak i obrotowe otwieranie. Wystarczy użyć innowacyjnego przełącznika preSelect, by zmienić sposób otwierania. Zakres Funkcji uchylenj to od 0° do 35°, z kolei funkcji obrotowej - do 180°. Okno można w takiej pozycji zablokować za pomocą zasuwki blokującej, co umożliwia sbobodne umycie zewnętrznej szyby lub też założenie markizy. W standardowej wersji okno dostępne jest z energooszczędnym pakietem szybowym U3 i systemem topSafe, który uniemożliwia włamanie. Można oczywiscie dobrać do niego rozmaite akcesoria, które również znajdują się w ofercie firmy.

2. Obrotowe okna Fakro Z-Wave. Są to okna sterowane elektrycznie, co znacznie zwiększa komfort ich użytkowania. Okna zostały wyposażone w centralki, siłowniki i transformatory, dzięki którym możiwe jest otwieranie i zamykanie okna przy pomocy pilota. Wystarczy przekręcić klamkę o 90°, by rozłączyc okno i siłownik. Ponadto okna Fakro zostały wyposażone w innowacyjne czujniki deszczu, kótre po kontakcie z pierwszymi kroplami deszczu, zamykają okna. Automatyczny nawiewnik V40P umożliwia doskonałą wentylację pomieszczenia. W standardzie dostępne jest z energooszczednym pakietem szybowym U3, możliwe jest dopaswanie do niego licznych akcesoriów. Optymalne nachylenia dachu dla tego typu okien to 15°-90°.

3. Superenergooszczędne obrotowe okna Fakro. Przeznaczone są do montażu na dachach o kątach nachylenia od 15° do 70°. Pakiet szybowy osadzony jest w specjalnej ramie, która posiada poszerzone drewniane profile. Okno posiada także pieć uszczelek, co podwyższa jego parametry izolacyjne. Okna te otwierane są obrotowo. Została zamontowana w nich zasuwka blokująca, dzięki której mycie zewnętrznej szyby czy też montaż markizy nie sprawiają żadnego problemu. 

To tylko kilka przykładów z bogatej ofert firmy Fakro. Jak widzisz - okna Fakro to nie jedyna propozycja dla Ciebie. Znajdziesz tutaj także rolety, żaluzje, markizy, moskitiery, kołnierze uszczelniające, przyrządy do elektrycznego sterowania oraz wszelkie niezbędne do montażu okien i okiennych akcesoriów.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!